Newsy / Treść wiadomości

Co to znaczy dobra torba podróżna?

Funkcjonalność dobrej torby podróżnej można określić przy pomocy kilku ważnych elementów. Oto one:
 1. Przede wszystkim kółka. Im wieksze tym lepiej dla Ciebie. Większe kółka to lepsze możliwości pokonywania nierówności na drodze. Powinny być umocowane na brzegach torby, a ich mechanizm powinien umożliwiać szybką ich wymiane w przypadku uszkodzenia. Oczywiście każde kółko powinno być osadzone na pełnym łożysku, minimalizującym opory toczenia.
   
 2. Następnie wysuwane ramię torby lub walizki. Jego długość po wysunięciu powinna umożliwiać swobodne ciągnięcie torby za sobą – bez zaczepiania tyłami butów o bagaż. Pamiętaj o tym – to bardzo ważna rzecz. Dodatkowo należy sprawdzić czy ramię walizki lub torby można wysunąć i wsunąć jedną ręką. Nowoczesne rozwiązania blokują otwarty mechanizm ramienia, umożliwiając pchanie torby przed sobą.
   
 3. Wreszcie intuicyjna budowa oraz ilość kieszeni do których masz łatwy dostęp. Dobra torba podróżna to torba z której możesz wyjąć co chcesz kiedy chcesz i tak szybko jak chcesz. Każda kieszeń w torbie podróżnej powinna mieć swoje przeznaczenie. Jeżeli zaczynasz czytać instrukcję obsługi torby oraz informacje gdzie znajdują się poszczególne schowki – to zły znak.
   
 4. Wytrzymałość. W przypadku toreb podróżnych oznacza dla Ciebie przede wszystkim pewność, że wszystko co jest wartościowe - jest w „pewnych rękach”. Nie ma nic gorszego jak rozdarta lub pęknięta torba kiedy jesteś na drugim końcu świata. Twoja frustracja sięga zenitu i decydujesz się na zakup kolejnej torby podróżnej lub walizki, a wtedy Twoje koszty zakupu torby podwajają się i finalnie płacisz dwa razy więcej za tzw. „rozwiązanie ekonomiczne”.
   
 5. I na koniec – waga torby. Im lepsza technologia wykonania tym lżejsza torba. Oczywiście w tym punkcie nie mamy na myśli toreb skórzanych – chociaż w ich wypadku należy zwrócić uwagę na grubość i jakość skóry z której są wykonane. Czasami producenci podają, że torba wykonana jest ze skóry... Niestety nie w całości. Są elementy, które wykonane są z jej imitacji. 

Jeżeli porównujesz w sklepie dwie podobne funkcjonalnie torby wykonane z różnych materiałów – porównaj również ich wagę. Niestety niektórzy producenci toreb nie podają na swoich stronach internetowych wagi produktów.  
 
 
Mamy nadzieje, że powyższe informacje okażą się pomocne przy organizowaniu różnego rodzaju wyjazdów. Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem lub przesłanie wiadomości e-mail pod adres: welcome@bag4you.pl  Z przyjemnością pomożemy przy wyborze nawet najbardziej nietypowych toreb podróżnych lub waliz. 

ZESPÓŁ BAG4YOU.PL

producenci:

logowanie:

login:
hasło: