Lista artykułów / Treść artykułu

Linie Lotnicze - Zasady Przewożenia Bagażu

Przed planowanym wylotem i rozpoczęciem pakowania swoich bagaży każdy z Nas powinien dokładnie zapoznać się z ogólnymi zasadami przewożenia bagażu przez dane linie lotnicze. Aby uzyskać precyzyjną informację na temat dopuszczalnej wielkości i wagi bagażu podręcznego na dany rejs należy zadzwonić do lokalnego biura odpowiednich linii lotniczych.
 
Jeżeli posiadacie Państwo już bilet lotniczy – na każdym z nich powinna znaleźć się informacja o dopuszczalnej wadze bagażu oraz jego wymiarach.
 
Generalną zasada, która obowiązuje w większości linii lotniczych na świecie mówi, że w klasie ECONOMY można przewozić do 20 kilogramów regularnego bagażu oraz 8 kg bagażu podręcznego – jako jedna torba. W klasie BUSINESS można przewozić 30 kg regularnego bagażu i 8 kg bagażu podręcznego – również jako jedna torba. Podręczne torby podróżne nie powinny być większych wymiarów niż 45,0 cm x 35,0 cm x 20,0 cm (łączny wymiar bagażu dł.+szer.+wys. = 100 cm). Należy pamiętać, że waga i wymiary bagażu podręcznego mogą ulegać zmianom w poszczególnych liniach lotniczych.
 
Należy również pamiętać o dodatkowych opłatach, które pobierają linie lotnicze za przewóz nietypowych rzeczy jak np.: rowery, deski surfingowe i wind-surfingowe, sprzęt do nurkowania, sprzęt alpinistyczny oraz wszelkie bagaże o nietypowych rozmiarach. Nie ma jednorodnej taryfy za przewóz tego typu bagażu, a ceny wahają się w zależności od danej linii lotniczej.
 
 
ZESPÓŁ BAG4YOU

producenci:

logowanie:

login:
hasło: