Lista artykułów / Treść artykułu

Notebook w Podróży

Poniżej znajdziesz kilka porad związanych z używaniem Twojego notebooka w podróży.
1. Zasilacz do Twojego notebooka powinien być zawsze w Twojej torbie razem z notebookiem. Nawet jeżeli masz naładowaną baterię unikaj pakowania zasilacza bezpośrednio do torby podróżnej.
2. Jeżeli możesz wykorzystać swój zasilacz i podłączyć się do sieci gdzieś na lotnisku lub w kawiarni na dworcu kolejowym – zrób to.
     W ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić baterie w Twoim notebooku do pracy w samolocie, pociągu lub samochodzie.
3. Jeżeli dużo czasu spędzasz w samochodzie – postaraj się o zakup ładowarki do notebooka, którą będziesz mógł używać w Twoim samochodzie.
     Zużycie baterii w notebooku będzie znacznie mniejsze. Pamiętaj : bateria wyczerpuję się właśnie wtedy kiedy musisz przesłać ważne zestawienie lub zrobić prezentację dla swojego kluczowego klienta.
4. Chroń swojego notebooka bardziej niż swój portfel – niejednokrotnie wart jest więcej niż gotówka i wszystkie karty kredytowe w Twoim portfelu. 
5. Pamiętaj o tym żeby mieć zawsze w swojej torbie specjalny kabel telekomunikacyjny, który pozwoli ci podłączyć się w dowolnym miejscu do linii telefonicznej i skorzystać z Internetu, odebrać pocztę ze skrzynki pocztowej lub wysłać ważną wiadomość do swojego biura.
6. Pamiętaj, żeby w Twojej torbie były zawsze 1-2 czyste płyty CD oraz 1-2 dyskietki.
    Nie będziesz miał problemu jeżeli trzeba będzie zrobić kopie prezentacji lub innych ważnych plików dla kogoś kto poprosi Cię o to. 
7. Pamiętaj o tym, żeby mieć dysk startowy do Twojego notebooka lub program narzędziowy typu Norton Utilities.
    Podczas kiedy ty np. prowadzisz samochód Twój komputer może porządkować miejsce na dysku lub skanować dysk programem antywirusowym.
Komputery są coraz lżejsze, szybsze, posiadają dyski większych pojemności i mogą wykonywać nierzadko wiele czynności bardziej efektywnie niż komputery typu „desktop”. Wciąż jednak wymagają szczególnej ostrożności podczas ich przewożenia

producenci:

logowanie:

login:
hasło: