Lista artykułów / Treść artykułu

Jak Odpowiednio Zapakować Walizkę?

Każdy kto kiedyś pakował torbę podróżną na pewno zastanawiał się jak to zrobić dobrze i co tak naprawdę trzeba zapakować do torby podróżnej, żeby uniknąć rozczarowań związanych z brakiem niektórych rzeczy w podróży. Poniżej podajemy kilka ważnych informacji, które na pewno pomogą każdemu z Was podczas pakowania torby podróżnej:

1. Minimum bagażu – maksimum satysfakcji !
Najważniejsza w podróży jest jedna zasada – “weź tylko to co będzie Ci naprawdę potrzebne” Im mniejszy bagaż tym szybciej trwa odprawa bagażu oraz ewentualnie kontrola celna. Im mniej zabierasz rzeczy jesteś w stanie zabrać ze sobą w podróż tym bardziej bedziesz z niej zadowolony. 
Każdy, kto wybiera się w podróż nie powinien brać więcej niż dwie torby podróżne. Nigdy nie należy brać więcej niż można samemu normalnie bez wysiłku nieść. 
Kiedy pakujesz swój bagaż pamiętaj o długich korytarzach na lotniskach, o tym, że możesz w szczególnych przypadkach mieć bardzo mało czasu żeby dostać się do samolotu. Kiedy idziesz w pośpiechu lub próbujesz biec – każdy kilogram waży 10 razy więcej. 
Stara reguła, dotycząca pakowania bagażu mówi, że należy spakować swoje wszystkie bagaże, a następnie zmniejszyć całość o 50%!

2. Pamiętaj aby Twoja walizka nie była przepakowana !
Pamiętaj o tym, żeby Twoja walizka lub torba podróżna nie była zbyt przepakowana. W takim przypadku możliwość uszkodzenia zamków błyskawicznych i kieszeni z metalowymi zatrzaskami znacznie wzrasta. 

3. Nie zostawiaj wolnego miejsca w swojej walizce !
Torby podróżne lub walizki wykonane z nylonu powinny być zawsze zapakowane w miarę ciasno. Jeżeli pozostawimy wolne miejsce w takiej walizce – może zostać po prostu zmiażdżona przez inne bagaże. 
Wszelkie możliwe rzeczy z twojej osobistej garderoby jak – piżama, skarpety, podkoszulki powinny być zrolowane w taki sposób, żeby wypełnić małe, wolne przestrzenie w walizce lub torbie podróżnej. 
Skarpetki lub drobne przedmioty możesz włożyć do swoich butów, które przewozisz w torbie podróżnej – zaoszczędzisz znaczną ilość miejsca.

4. Pakuj swoje rzeczy ciasno !
Pamiętaj o tym, żeby pakować swoje rzeczy w miarę ciasno/szczelnie. Jeżeli rzeczy w walizce będą luźno poukładane z pewnością będą znacznie bardziej pogniecione niż przy ciasnym pakowaniu.

5. Jeżeli chcesz aby Twoje rzeczy nie były pogniecione...
Jeżeli chcesz, aby Twoje rzeczy nie były pogniecione – postaraj się je zrolować i włożyć w plastikową torebkę. Stopień wygniecenia znacznie się zmniejszy. Jeżeli pomimo tego koszula, marynarka czy spodnie są wygniecione – masz po prostu za małą walizkę lub torbę podróżną. 
Również zbyt duża walizka oznacza, że Twoje rzeczy będą przesuwały się wewnątrz i w efekcie większość będzie nienaturalnie poskręcana. Unikniesz dużego wygniecenia Twoich rzeczy jeżeli pod każdą z nich włożysz rozłożoną chusteczke papierową do nosa. 
Jeżeli chcesz aby twoje rzeczy trochę się rozprostowały powieś je na wieszaku w łazience, w której jest trochę pary z gorącej wody lub gdzieś gdzie jest po prostu wilgotno.

6. Ciężkie na dole – lekkie na górze !
Zawsze pakuj cięższe rzeczy na dnie swojej torby a najbardziej potrzebne rzeczy i zarazem w miarę lekkie w miejscach, do których dostęp jest łatwy i szybki.

7. Zapewnij sobie szybki dostęp do rzeczy osobistych !
Przygotuj w specjalnej zasuwanej na zamek błyskawiczny torbie niezbędne rzeczy z Twojej osobistej toalety. Pamiętaj, żeby je tak spakować, aby dostęp do nich był jak najszybszy i najwygodniejszy.

8. Dokumenty, pieniądze, paszport – nigdy w bagażu podróżnym !
Jeżeli przewozisz dokumenty, leki, biżuterie, pieniądze lub inne wartościowe rzeczy – przewoź je zawsze w swoim podrecznym bagażu – nigdy w torbie podróżnej. Zawsze noś przy sobie wszelkie wartościowe rzeczy typu biżuterię, aparat fotograficzny, leki, pieniądze, czeki podróżne, klucze do samochodu lub domu, bilety lotnicze. W Twojej torbie podróżnej powinny znaleźć się rzeczy które mógłbyś użyć w przypadku zaginięcia lub kradzieży Twojego regularnego bagażu.

9. Pakuj mniejsze kosmetyki !
Nie jest Ci potrzebny cały szampon, butelka 300g odżywki do włosów lub duże mydło i płyn do kąpieli. Możesz kupić tego typu kosmetyki w opakowaniach jednorazowych, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w Twojej walizce lub torbie podróżnej. Pamiętaj żeby wszystko dobrze zakręcić lub umieścić w torbie która uniemożliwia wyciekanie płynów ze środka (np. torebka foliowa z zamkiem strunowym). Pamiętaj o tym żeby zabrać ze sobą torbę plastikową lub z cienkiego nylonu przeznaczoną na zużytą bieliznę i inne części Twojej garderoby.

10. Pakuj spodnie, garnitur lub spódnicę w odpowiedni sposób !
Jeżeli chcesz zapakować do swojej torby podróżnej dłuższe rzeczy jak np.: spodnie czy spódnica spróbuj położyć dolna część spodni w taki sposób żeby pozostała część wystawała z walizki. Następnie połóż na spodnie koszule i inne potrzebne rzeczy i na końcu przykryj je częścią spodni która wystawała z torby podróżnej. Unikniesz w ten sposób gruntownego prasowania Twojej garderoby.

11. Pakuj buty – tak żeby nie zabrudzić swojej garderoby !
Jeżeli nie dysponujesz specjalnym pokrowcem lub torbą do przewozu butów, możesz do tego celu uzyć jedną parę dużych skarpet bawełnianych. W ten sposób ochronisz resztę Twoich rzeczy przed zabrudzeniem ziemią i błotem.

12. Sprawdź pogodę tam gdzie jedziesz !
Przede wszystkim sprawdź aktualne warunki atmosferyczne w miejscu do którego podróżujesz. Tego typu informacje znacznie ułatwią przygotowanie i zapakowanie niezbędnych rzeczy w Twojej podróży. 

13. Sprawdź napięcie elektryczne w kraju do którego jedziesz !
Pamiętaj o uzyskaniu informacji na temat użycia urządzeń elektronicznych w miejscu do którego podróżujesz. Być może musisz wyposażyć się w specjalny adapter lub zasilacz, który umożliwi Ci korzystanie ze swojej własnej suszarki do włosów lub elektrycznej maszynki do golenia.

14. Oznakuj swój bagaż w odpowiedni sposób !
Pamiętaj o odklejeniu starych naklejek bagażowych. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z prawidłowym umieszczeniem Twojego bagażu w samolocie, którym będziesz podróżował. 
Każdy bagaż, który przekazujesz przy odprawie bagażu powinien mieć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz odpowiednie informacje o właścicielu bagażu lub informacje gdzie należy go oddać, gdzie zadzwonić w przypadku jego zaginięcia. Staraj się unikać umieszczania na etykiecie informacyjnej swojego dokładnego adresu (kod pocztowy, miasto, ulica, numer domu). To tak jakbyś mówił złodziejowi: właśnie wyjeżdżam na kilka dni – masz dużo czasu żeby mnie okraść. Zwykle wystarczy numer telefonu, Imie i nazwisko. 
Jeżeli często wyjeżdżasz służbowo – dobrym wyjściem jest podanie na etykiecie informacyjnej adresu do Twojego biura. 
Postaraj się aby Twój bagaż był inny niż pozostałe bagaże – to pozwoli na szybką I pewną identyfikację Twojego bagażu przy odbiorze z samolotu. Naklejka, kolorowy pas ochronny lub inne charakterystyczne dodatki pomogą szybko znaleźć Twój bagaż.

15. Przenoś tylko i wyłącznie swój bagaż !
Pod żadnym pozorem nie powinieneś przenosić bagaży innych pasażerów. Upewnij się również że Twój bagaż jest odpowiednio zabezpieczony przed dostępem osób trzecich lub niepowołanych. Nieuważni podróżni bardzo często padają ofiarą przemytników, którzy usiłują podrzucić do ich bagażu narkotyki lub inne produkty, których przewożenie jest zabronione. Zawsze dokładnie zamykaj swój bagaż.

16. Uważaj na delikatne przedmioty w swojej torbie !
Jeżeli przewozisz w swoim bagażu produkty które mogą ulec zniszczeniu podczas przeładunku bagażu (np. butelki, szkło, etc.) postaraj się owinąć je w miękkie rzeczy z twojego bagażu (ręczniki, koszulkę, etc.). Takie działanie znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia przedmiotów, na których Ci zależy.

17. Jaka powinna być waga Twojego plecaka ?
Jeżeli lubisz podróżować z plecakiem – pamiętaj, że jego najbezpieczniejsza waga dla Ciebie i Twojego kręgosłupa to 1/3 wagi Twojego ciała.

producenci:

logowanie:

login:
hasło: